ile Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi
 


Adım 1
İşkembeyi bütün olarak bol tuzlu suda yıkayıp ActiCook'a koyun. Suyu, limon suyunu, limon kabuğunu, tane karabiberi, soğanı, sarımsağı, zeytinyağını ve tuzu ilave edip kaynatın. Yüzeyde biriken köpükleri kepçe ile alın. ActiCook'un kapağını kapatın. 2. programı seçin ve 45 dakikaya ayarlayın.

Adım 2
Akıllı kontrol saatinin sinyali pişirmenin başladığını belirtir, bu sinyalle birlikte ısı kaynağını yaklaşık üçte birine kadar düşürün.

Adım 3
Pişirme işleminin sonunda pozisyonunu seçin ve buhar çıkışı tamamlanınca ActiCook'un kapağını açın. İşkembeyi suyun içinden alın ve istediğiniz boyda dilimleyip doğrayın.

Adım 4
Çorbanın terbiyesi için ayrı bir kapta yumurta sarıları, yoğurt, limon suyu, sarımsak, sirke ve unu çırpın. İşkembenin piştiği et suyuna işkembeleri ekleyip tekrar kaynatın. Gerekiyorsa tuz, karabiber ekleyin. Çorba kaynadıktan sonra terbiyeyi yavaş yavaş çırparak ilave edin. Tereyağını ayrı bir tavada toz kırmızı biber ile eritin ve çorbanın üzerinde gezdirin. Dilediğiniz oranda sirke ilave edip servis yapın.
 


5 eko-doz su (1250 ml.)
700 gr. koyun işkembesi (bütün)
5 diş sarımsak (bütün)
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 adet orta boy soğan (bütün)
1 adet limonun suyu ve kabuğu
Tane karabiber

Terbiye için:
30 gr. un
2 adet yumurta sarısı
185 gr. yoğurt
120 ml. sirke
40 gr. tereyağı
1 adet limon suyu
5 diş sarımsak (soyulmuş ve ince
doğranmış)
1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber
Tuz, karabiber